توضیحات محصول

دانلود مقاله منابع IT، توانایی مدیریت دانش و مزیت رقابتی: نقش مداوم تعهد منابع

تعداد کلمات فایل انگلیسی:۱۰۴۵۷کلمه ۱۳صفحه pdf

تعداد صفحات فایل ترجمه:۲۶صفحه word فونت۱۴ Arial

چکیده

نقش ITدر مدیریت دانش همیشه یک موضوع بحث برانگیز در منابع و کار است. با وجود اسناد موجود در مورد ارتباط بین منابع IT و مدیریت دانش، اطلاعات محدود در مورد انواع متنوع منابع IT که این ارتباط را شرح میدهند، در دسترس است. ما دو جریان تحقیقاتی را که در مدیریت دانش در حال ظهور هستند تلفیق می کنیم و منابع مربوط به پیوند مدیریت دانش IT را با بررسی نقش تسلیحاتی تعهد منابع به استفاده از دیدگاه منابع احتمالی گسترش می دهیم. داده های ۱۶۸ سازمان در چین شواهد تجربی را مشخص میکند که سه نوع منابع IT (یعنی زیرساخت IT، IT انسانی و ارتباطات فناوری اطلاعات) به طور مثبت بر توانایی مدیریت دانش (KMC) تأثیر می گذارد که به نفع رقابت مثبت است. افزون بر این، این مطالعه دو تأثیر مثبت تقریبا تعدیل کننده تعهد منابع را بر ارتباط IT-resource KMC نشان میدهد. به صورت ویژه، تعهد منابع مستقیما و مثبت KMC را تقویت می کند و تأثیرات منابع ارتباطی IT و ارتباطات فناوری اطلاعات را به KMC تقویت می کند. ما در مورد پیامدهای نظری و عملی نتایج بحث می کنیم.

مقدمه

توسعه دهندگان فناوری اطلاعات و مدیریت دانش در دهه های آینده در ایجاد مزیت رقابتی یکی از دلایل اصلی مدیران و دانش پژوهان بوده است. امروزه به طور فزاینده ای تغییر محیط، ظهور توانایی مدیریت دانش (KMC) را به عنوان یک قابلیت اصلی برای سازمان ها برای افزایش عملکرد فردی، نوآوری، قابلیت های سازمانی و مزیت رقابتی، به وجود می آورد. KMC را می توان به عنوان توانایی فرایند سازمان برای بسیج و گسترش منابع مبتنی بر دانش برای به دست آوردن مزیت رقابتی تعریف کرد. به عنوان مثال، شرکت آلمانی الکترونیک و مهندسی زیمنس به طور قابل توجهی در سیستم مدیریت دانش دانش خود در ShareNet فعالیت می کند تا عملیات تجاری را بهبود بخشد و ارزش مشتری را افزایش دهد و در نتیجه به یک سازمان مبتنی بر دانش تبدیل شود. ظهور و عمق استفاده از فناوری اطلاعات، به ویژه شبکه های ارتباطی و اینترنت، روش سریع، امن و راحت برای به دست آوردن، به اشتراک گذاری و ذخیره سازی دانش را با افزایش همکاری و کاهش هزینه ها به ارمغان آورده است. (محمد، استکانسکی و موری، ۲۰۰۶ ) فناوری اطلاعات ممکن است مدیریت دانش را برای کسب مزیت رقابتی تقویت کند. با توجه به گزارش اولویت های مدیریت دانش ۲۰۱۵، ۹۳ درصد از سازمان ها دارای وجوه اختصاصی برای مدیریت دانش هستند و ۶۱ درصد به برنامه های مدیریت دانش (APQC، ۲۰۱۵) مثبت پاسخ می دهند.

Abstract

The role of information technology (IT) in knowledge management has always been a debatable topic in literature and practice. Despite existing documentation regarding the relationship between IT resource and knowledge management, limited information is available on the different types of IT resources describing this relationship. We integrate two research streams emerging in knowledge management and extend the literature on IT–knowledge management linkage by investigating the moderating role of resource commitment to invoke a contingent resource perspective. Data from 168 organizations in China provide empirical evidence that three types of IT resources (i.e., IT infrastructure, IT human, and IT relationship) positively affect knowledge management capability (KMC), which is positively related to competitive advantage. Furthermore, this study identifies two positive quasi-moderating effects of resource commitment on the IT resource–KMC relationship. Specifically, resource commitment directly and positively enhances KMC, and strengthens the effects of IT human and IT relationship resources on KMC. We discuss the theoretical and practical implications of the results.

کد:fr128

 

دانلود رایگان فایل انگلیسی:

رمز فایل:www.downloadmaghaleh.com

نظری بدهید

هجده + 17 =