توضیحات محصول

دانلود مقاله servIoTicy و iServe: پلت فرم قابل اندازه گیری برای کاوش اینترنت اشیاء

تعداد کلمات فایل انگلیسی:۳۷۷۹کلمه ۶صفحه pdf

تعداد صفحات فایل ترجمه:۱۶صفحه word فونت۱۴ Arial

چکیده

در سال قبل، اینترنت اشیاء (IoT) و پلت فرم های داده های بزرگ مشخصا از لحاظ فن آوری، مسائل و رویکردها با یکدیگر همسو شده اند. اکوسیستم های اینترنت اشیاء داده های زیادی ایجاد می نماید که باید ذخیره و پردازش شده و به مسئله داده بزرگ تغییر یابند. در این مقاله، پلت فرمی ارائه می نماییم که به شکلی ویژه برای استخراج اطلاعات مرتبط با اینترنت اشیاء، از جمله داده حسگرها و داده متا طراحی شده اند. این پلت فرم از دو مولفه اصلی تشکیل یافته است: servIoTicy برای ذخیره سازی و پردازش داده و iServe برای انتشار و کشف حسگرهای داده متا. مورد اول قابلیت تبدیل، تغییر در زمان واقعی و جستار داده ایجاد شده توسط سنسورها را آماده می کند؛ مورد دومی قابلیت انتشار، شناسایی و استفاده از حسگرها را بر اساس اطلاعات معنایی مرتبط به آنها ارائه می نماید. مشخصا، هر دو مولفه برای مقیاس پذیری طراحی شده اند، لذا نیازی به گسترش ابر IoTنمی باشد. servIoTicy و iServe هر دو به عنوان یک پروژه منبع دوباره در دسترس قرار میگیرند.

مقدمه

در سال گذشته، اینترنت اشیاء (IoT) و پلتفرم های داده های بزرگ به وضوح از لحاظ فن آوری، مسائل و رویکردها با هم همگرا شده اند. اکوسیستم های اینترنت اشیاء داده های زیادی ایجاد می نماید که باید ذخیره و پردازش شده و به مسئله داده بزرگ تبدیل شود. دستگاه ها و حسگرهایIoT در سراسر موقعیتها و پروتکل های مختلف جریان های داده ای ایجاد می نمایند که در انتها به یک پلت فرم مرکزی می رسند و برای ذخیره و پردازش آن مورد استفاده قرار می گیرند. پردازش را می توان در زمان واقعی توسط تغییرات و غنی سازی رخ داده در زمان اجرا(on-the-fly) ، همچنین پس از ذخیره داده و سازمان یابی در مخازن نیز انجام داد. در مورد اول، فن آوری های پردازش جریان را باید بر روی داده ها اجرا نمود؛ در مورد دوم بطور رایج از تجزیه و تحلیل و جستارها استفاده می شود.

Abstract

In the last years, Internet of Things (IoT) and Big Data platforms are clearly converging in terms of technologies, problems and approaches. IoT ecosystems generate a vast amount of data that needs to be stored and processed, becoming a Big Data problem. In this paper we present a platform that is specifically designed for mining the information associated to the IoT, including both sensors data and meta-data. The platform is composed of two major components: servIoTicy for storing and processing data, and iServe for the publication and discovery of sensors meta-data. The former provides capabilities to ingest, transform on real time and query data generated by sensors; the latter provides capabilities to publish, discover and use sensors based on semantic information associated to them. Both components are clearly designed for scalability, as any IoT cloud deployment requires. Both servIoTicy and iServe are available as an open source projects.

fr124:کد

دانلود رایگان فایل انگلیسی:

رمز فایل:www.downloadmaghaleh.com

نظری بدهید

شانزده + 14 =